REZERVACE

Křtí tu kočkodana

clanek-3.jpg

Hluboká nad Vltavou – Na jaře se rodí mláďátka v přírodě i v zajetí. Ani Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou to není výjimkou.

Kočkodaní samice Boule, které ošetřovatelka Jana Chrtová říká Bára, porodila 3. března mládě. Matce ho ale sebrala dominantní samice Žofie. „Je to obvyklé, že si opice kradou vzájemně mláďata,“ vysvětluje chovatelka s tím, že malé zatím prospívá, tak je vše v pořádku. Křtít budou malého kočkodana právě dnes. „Nevíme, jestli je to kluk nebo holka, jméno musí být obojetné,“ vysvětlovala začátkem týdne Jana Chrtová. A kdy budou vědět? „Až nám to mládě samice ukáže,“ směje se. Na Hluboké nejsou tato mláďata vzácností. Mají tam ale právě novou skupinu kočkodana husarského, která přivedla na svět potomka poprvé.

Začátkem března se zde rozmnožil také pár ježka bělobřichého. Zřejmě domácí mazlíčci se dostali do zoo úplně náhodou. „Našli je lidi vyhozené u popelnice, když byly ty velké mrazy. Tenhle ježek je africký a potřebuje mít teplo. Asi to byl nechtěný mazlíček, kterého se lidi zbavili tak, že je vyhodili,“ vypráví Jitka Králíčková.
Pětici mladých přivedli na svět také lemuři. Zástupkyně zoologa Jitka Králíčková vypráví: „Narodili se nám tu dvoje dvojčata ve stejný den, dokonce během jedné hodiny.“ Přišly na svět 12. března. U lemuřátek zatím také nejde poznat, jakého jsou pohlaví. Tisknou se k matkám na břicho a jsou z nich vidět pouze pruhované ocásky.

Tři černí beránci ovce ouessantské se narodili úplně čerstvě. Jejich ošetřovatelka Aneta Fremlová říká: „Tomu nejstaršímu je reprve týden.“ Prozradila, že plemeno z ostrova Ouessant je nejmenší mezi ovcemi. „Protože jich bývá hodně, ani je nepojmenováváme. Akorát se na Velikonoce křtí. Uvidíme, co letos, jsou totiž moc malí,“ myslí si ošetřovatelka.


Vložte komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *